Sokolovsko leží sevřeno mezi dvěma lázeňskými regiony v západní části republiky ve středu Karlovasrkého kraje. Hraničí s Německem, Chebskem a Karlovarskem.

Sokolovsko 1985 po 25 letech

5. října 2009 v 21:46 | Hynek Milota

Při letošní prohlídce sokolovského zámku s hasiči jsem obdržel od pana Berana knihu Sokolovsko. Jedná se o publikaci z roku 1985. Tuto knihu připravil a vydal Okresní národní výbor v Sokolově ve spolupráci s Okresním kulturním střediskem v nakladatelství a vydavatelství Panorama. V knize je 241 barevných fotografií ze Sokolovska. V největší míře se jedná o snímky krajiny, podniků, přírody a památek.

Při listování v této knize jsem si nostalgií vzpomněl na dobu, kdy mi bylo deset let. S údivem jsem prohlížel fotografie míst, která jsou již dnes změněna k nepoznání. Právě při uvědomění si, že příští rok uplyne čtvrt století od vydání publikace, mě napadlo přefotit většinu snímků z této skvělé knihy. Tento nápad jsem konzultoval s panem Beranem.
Mým záměrem je naskenovat všech 241 snímků a k nim nafotit nové snímky o 25 let mladší. Tento výsledek budu postupně publikovat na svém webu. Věřím, že k naprosté většině fotografií se mi podaří nafotit snímky mladší o jednu generaci.
 


Komentáře

1 Jirka Jirka | Web | 6. října 2009 v 9:32 | Reagovat

Ty jo. Tuhle knížku mám doma. Ani nevim kde jsem jí vzal. :-D Člověk si někdy vzpomene jak to dříve vypadalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Copyright © 2010 Hynek Milota - šíření fotografií a obrázků je povoleno pouze se souhlasem autora !!!